Gülümseme Ortodonti ve Diş Teli Hakkında

 

Ortodontik tedavi ( diş teli tedavisi ) gülümsemenizi her yaşta iyileştirebilir, ancak Türk ve Amerikan Ortodontistler Birliği çenelerin yüze göre konumlarını ve tüm daimi dişlerin uygun şekilde sıralanmasını izlemek için 7 yaşında ortodontik bir değerlendirme önermektedir.

 

Peki neden bu kadar erken? Gelecekteki problemleri önlemek için herhangi bir diş teli uygulamasından önce yapılabilecek çok daha basit adımlar vardır. Bu adımlar doktorlarımıza erken tedavi sağlama fırsatı sunar ve çocukları büyüdükçe izlememize izin verir, böylece tedaviye ideal zamanda başlanabilir.

Erken Dönem Hareketli Plaklar ile Ortodontik Tedavi

Çenelerin yüze göre konumlarının düzeltilmesi ve parmak emme,dil emme gibi alışkanlıkların yüzün ve çenelerin gelişimini engellememesi amacıyla yapılan tedavilerdir.

Geleneksel Braketler ile Ortodontik Tedavi

Ortodontik tedavi ihtiyacı olan ve her yaş grubundaki bireylere uygulanabilen, metal braketler ve diş teli ile uygulaması ile yapılan ortodontik tedavi türüdür

Seramik Braketler ile Ortodontik Tedavi

Ortodontik tedavi süresince diş telinin görünmemesini isteyen bireyler için geliştirilmiş seramik braketler ve diş teli uygulaması ile yapılan tedavi türüdür.

Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi

Ortodontide güncel yöntemlerden biri olan şeffaf plaklar ile ortodontik tedavi; kişiye özel olarak üretilen şeffaf plakların kullandırılması ile yapılan ortodontik tedavi türüdür.

Ortognatik Cerrahi

Çenelerin yüzün genel hatları ile uyumlu olmadığından ihtiyaç duyulan bir tekniktir. Ortodontik tedavi esnasında çeneler cerrahi olarak yeniden konumlandırılır. Bu işlemler ile sadece yüz görünümü geliştirilmekle kalmayıp, ayrıca dişlerin birbirleriyle uyumu ve düzgün fonksiyon görmesi de sağlanır.