Estetik Diş Dolguları

Estetik diş dolguları dişin kendi renginde olan ve dışarıdan bakıldığında ayırt edilemeyen dolgu tipidir. Dişlerdeki çürük, travma kaynaklı madde kayıpları veya eskimiş dolguların yenilenmesinde kullanılmaktadır.

Kanal Tedavisi

Gece geçmeyen diş ağrınız mı var? Dişinizdeki çürüğün zamanında tedavi edilmeyip ilerlemesi ile dişin sinirlerinin bulunduğu alana ulaşması sonucu dayanılmaz diş ağrılarınız başlar. Kanal Tedavisi ile dişinizdeki çürük bölge temizlenip ve diş sinirleriniz alınarak yerine sentetik dolgu malzemeleri yerleştirilmektedir.

İmplant

İmplant çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş kökleridir. Günümüzde eksik dişler implant yöntemiyle kısa sürede tedavi edilebilirken, yanındaki dişler de herhangi bir kesme veya küçültme işlemi olmadığı için diğer dişler zarar görmemektedir.

Zirkonyum Dişler

Protez dişlerinin belli olmasını kim ister ki? Zirkonyum klasik köprü ve protezlerin altında kullanılan gri renkli metal yerine uygulanan beyaz renkte bir alaşımdır. Zirkonyum rengi ve ışık geçirgenliği sayesinde diş dokusuna çok benzediği için daha estetik ve doğal görünümlüdür.

Diş Beyazlatma

Dişlerinizin renginden memnun değil misiniz? Diş beyazlatma çeşitli sebepler(çay,sigara vb.) ile rengi koyulaşan veya doğuştan koyu renkli olan dişlerin renginin beyazlatılması işlemidir. Diş Beyazlatma ile dişlerinizin renkleri özel maddeler ve lazer ışını yardımıyla beyazlatılır ve daha estetik ve beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Çocuk Diş Tedavileri

 

Çocuk diş hekimliği uygulamalarında; renkli diş dolguları, daimi dişlerin koruyucu fissür uygulamaları, kurtarılamayacak durumda olan dişlerin çekimleri ve ardından yer tutucu uygulamaları bulunmaktadır. Çocuğunuzun diş konusunda hiçbir problemi olmasa dahi 6 ayda bir rutin diş hekimi kontrolünü aksatmayınız.

20 Yaş Diş Çekimleri

20 yaş dişleri bazı durumlarda çenedeki yer darlığı sebebiyle çıkamazlar. Bu durumda diş etinden çıktıkları bölgede gıdaların sıkışmasına ve birikmesine yol açarak enfeksiyona neden olurlar. 20 yaş dişinin çevresindeki diş etinde şişlik ve kızarıklık, boyuna ve kulağa yayılan şiddetli ağrı, lenf bezlerinin şişmesi, ağız açma ve yutkunma sırasında ağrıya neden olabilirler.